Wywiad o Szybkiej Randce, przeprowadzony zaraz po pierwszym spotkaniu organizowanym w Krakowie. Byliśmy pierwszą firmą, która postanowiła zorganizować Speed Dates w Małopolsce. Takie nas sentymenty wzięły… 😉

Teraz dużo rzeczy się już zmieniło, mamy różne grupy wiekowe, w tym seniorów. Nie mamy kart pomocniczych i nazywamy się firmą Randki Fantastic 😉 No, ale początki były urocze:

– Jest 10: 13 po porannych politykach teraz czas na temat bardzo niepolityczny,  chociaż do każdego można jakąś łatkę przypiąć. I wszędzie się można doszukiwać podtekstów. No ale to jakby się ktoś bardzo starał to nie ma jak.  Zostawmy politykę na chwilę. Powiedzmy o randkach, a później postaramy się znaleźć jakieś haki.

Chodzi o tak zwane Szybkie Randki czyli Fast Dates.  Zostawmy politykę pomówmy o randkach. Speed Dating Kraków

W amerykańskim filmie każdy spotkał się z tym czymś. To jest coś takiego, że w jakimś miejscu w kawiarni, spotyka się grupa mężczyzn i kobiet, nie znają się, każdy ma swój numerek i stolik. Każdy Polega to na tym że każdy mężczyzna z każdą kobietą rozmawia przez określony, bardzo krótki czas. No i potem na zasadzie punktacji plusików te osoby wystawiają sobie nawzajem nawzajem być może dochodzi do jakiegoś zbliżenia w tej punktacji dwojga ludzi i tak zaczyna się randka. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem, ale W razie czego sprostuje nas osoba, która dużo lepiej zna się na tym procesie poznawania ludzi – Pani Dagna Feliks, która organizuje te Szybkie Randki w Krakowie. Witamy serdecznie!

– Dzień dobry, bardzo mi miło. Nie do szukałam się żadnej polityki w tym, bo tak słucham państwa. 

– My tak na wszelki wypadek dzisiaj. 

– Bardzo dobrze Pan powiedział, o to właśnie chodzi. 

– Jakim zainteresowaniem w takim razie się te randki cieszą?

– Ogromnym. Właśnie sama jestem w szoku. Nie wiedziałam że aż takim. Przekrój wiekowy jest od 18 do 60 lat. Zainteresowanych.

– Czy pani przyjmując zgłoszenia tych osób, które chcą wziąć udział w Szybkiej Randce, jak z nimi rozmawia, czym ci ludzie się tłumaczą?  No bo to jest bardzo nietypowy, bardzo dziwny sposób poznawania partnera. No nie wiem czy na całe życie, czy nie na całe życie, ale mimo wszystko partnera.

– Wie Pan co, przede wszystkim brakiem czasu, brakiem możliwości spotkania kogoś na co dzień. Albo osoby pracują w domu zajmują się domem, albo pracują w środowisku zamkniętym, w  korporacji, wracają szybko do domu, siadają przed komputerem i to jest całe ich życie. Nie mają możliwości spotkania kogoś. Oczywiście, zawsze jest możliwość zapoznania kogoś w autobusie, na ulicy, czy w windzie. 

– No tak ale wszyscy się śpieszą Pędzą czytają gazety

– Dokładnie. Czytają gazety, siedzą przed komputerem i trafiają na takie ogłoszenie, jak Fast Date – Szybka Randka, gdzie mają możliwość spotkania około 15 potencjalnych partnerów.

– Ile razy już w Krakowie się taka szybka randka odbyła? Speed Dating Kraków?

– W Krakowie odbyła się po raz pierwszy.

–  Czyli to był debiut zupełny. Czy możemy zdradzić, czy jakiś związek się zawiązał dzięki temu?

– Trudno powiedzieć o związku, bo na razie to pierwszy raz.  Fast dates nie nazwałabym szybką randkę tylko szybkim zapoznaniem,  określeniem, czy dana osoba nam się podoba. 

– To inaczej spytam, czy doszło do skojarzenia jakiejś pary?

– Tak, wyszło kilkanaście Randek. Nie wiem, jak dalej się to potoczy- będziemy śledzić historię tych ludzi.

– Rozumiem że jest jak pani tam na miejscu, orientuje się Pani jakie pytania są zadawane. W ciągu ilu minut rozmowy? 

– W ciągu 10 minut. Wydłużyliśmy czas.

– Jakie pytania najczęściej są zadawane? Bo tak naprawdę ciężko taką osobę w ciągu 10 minut poznać. Tym bardziej, że czujemy się trochę jak w takiej poczekalni dworcowej, wiemy,  że czas goni, czeka już następny ktoś za nami, a my za chwilę się przesiądziemy do kogoś zupełnie innego. 

– Oczywiście, dlatego mówię, że o prawdziwym poznaniu nie ma tutaj mowy. Bo Poznajemy później człowieka. Natomiast określamy, czy dana osoba przypadła nam do gustu, czy nie.

Patrzymy na gesty błysk w oczach.  A pytania są przeróżne. Zacząwszy od naturalnych, typu “Ile mam lat”,  “jak mam na imię”, “skąd pochodzę”, “co robię w Krakowie” albo pod Krakowem – bo tutaj mamy ludzi z całej Małopolski.  Do pytań takich egzystencjonalnych. Jeden pan miał ze sobą dwie kartki pytań o życiu. My dajemy takie u ściągawkę pytania pomocnicze jakby ktoś był zdenerwowany i się zacinał. Speed Dating Kraków- Szybka Randka w Krakowie.

Skoro tak wielkim zainteresowaniem cieszą się te Szybkie Randki w Krakowie, to była to pierwsza, ale zapewne nie ostatnia tego typu impreza?

– Oczywiście, Następna będzie 30 września i tak co miesiąc. I w przyszłości będzie podział na kategorie wiekowe. 

– Czyli szybkie randki W Krakowie mają się dobrze i będą się mieć jeszcze lepiej. Bardzo dziękujemy! Była to Pani Dagna Feliks z Agencji Artystycznej Magic Power, która właśnie organizuje te Szybkie Randki w Krakowie.

Zapisz się na randkę:

https://randki.fantastic.com.pl/speed-dating-krakow/